NLV32T-5R6J-EFD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NLV32T-5R6J-EFD |
Description | FIXED IND 5.6UH 200MA 1.6 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5.6 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 200 mA 1.6Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NLV32T-5R6J-EFD Models |
Category | DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 7.96MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 45MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 7.96 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package 1210 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Shielding Unshielded | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |