NLV32T-470J-EF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NLV32T-470J-EF |
Description | FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 60 mA 7Ohm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NLV32T-470J-EF Models |
Category | DC Resistance (DCR) 7Ohm Max |
Mfr | Q @ Freq 30 @ 2.52MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 15MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 2.52 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |