NLV25T-068J-EF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NLV25T-068J-EF |
Description | FIXED IND 68NH 320MA 650 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 68 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 320 mA 650mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NLV25T-068J-EF Models |
Category | DC Resistance (DCR) 650mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.05GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm) |