MMZ1005S102ETD25
DigiKey Part Number
445-172789-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172789-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172789-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005S102ETD25
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0402 1LN
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 250mA 1Ohm
Category
Current Rating (Max)
250mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.022" (0.55mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)