FG24C0G2W472JNT06 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FG24C0G2W472JNT06 |
Description | CAP CER 4700PF 450V C0G RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FG24C0G2W472JNT06 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |