FA26X7R2J333KNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 5,280
Datasheet
0.033 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R Radial
FA26X7R2J333KNU00
DigiKey Part Number
FA26X7R2J333KNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA26X7R2J333KNU00
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA26X7R2J333KNU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)