FA26C0G2J562JNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
5600 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA26C0G2J562JNU00
DigiKey Part Number
FA26C0G2J562JNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA26C0G2J562JNU00
Description
CAP CER 5600PF 630V C0G RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA26C0G2J562JNU00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)