FA26C0G1H104JNU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 1,908
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 673
Datasheet
Upgrade
In Stock: 374
Parametric Equivalent
In Stock: 402
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA26C0G1H104JNU06
DigiKey Part Number
FA26C0G1H104JNU06-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA26C0G1H104JNU06
Description
CAP CER 0.1UF 50V C0G RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA26C0G1H104JNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)