FA14NP01H333JNU00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA14NP01H333JNU00
DigiKey Part Number
FA14NP01H333JNU00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA14NP01H333JNU00
Description
CAP CER 0.033UF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA14NP01H333JNU00 Models
Category
Features
High Temperature
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads - Kinked
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C