DEA167240BT-2380B1
DigiKey Part Number
445-DEA167240BT-2380B1TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-DEA167240BT-2380B1CT-ND - Cut Tape (CT)
445-DEA167240BT-2380B1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA167240BT-2380B1
Description
MULTILAYER BAND PASS FILTER FOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.24GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 2GHz Bandwidth 2.35dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
2.35dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
7.24GHz Center
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Bandwidth
2GHz