CNA6P1X7R2A106K250AE
DigiKey Part Number
445-CNA6P1X7R2A106K250AETR-ND - Tape & Reel (TR)
445-CNA6P1X7R2A106K250AECT-ND - Cut Tape (CT)
445-CNA6P1X7R2A106K250AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNA6P1X7R2A106K250AE
Description
CAP CER 10UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)