CLT32-R44
DigiKey Part Number
495-CLT32-R44TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-CLT32-R44CT-ND - Cut Tape (CT)
495-CLT32-R44DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLT32-R44
Description
FIXED IND 440NH 10.1A 7.6 MOHM
Detailed Description
440 nH Shielded Molded Inductor 10.1 A 7.6mOhm 4-SMD
EDA/CAD Models
CLT32-R44 Models
DC Resistance (DCR)
7.6mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Current - Saturation (Isat)
13.5A