CLT32-R31
DigiKey Part Number
495-CLT32-R31TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-CLT32-R31CT-ND - Cut Tape (CT)
495-CLT32-R31DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLT32-R31
Description
FIXED IND 310NH 12.1A 5.3 MOHM
Detailed Description
310 nH Shielded Molded Inductor 12.1 A 5.3mOhm 4-SMD
EDA/CAD Models
CLT32-R31 Models
DC Resistance (DCR)
5.3mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Current - Saturation (Isat)
17.5A