CLF12555T-101M-D
DigiKey Part Number
445-15166-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15166-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15166-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF12555T-101M-D
Description
FIXED IND 100UH 1.3A 228 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 228mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CLF12555T-101M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
228mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.230" (5.85mm)