CKG57NX7R1H106M500JH
DigiKey Part Number
445-2399-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2399-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2399-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKG57NX7R1H106M500JH
Description
CAP CER 10UF 50V X7R SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
EDA/CAD Models
CKG57NX7R1H106M500JH Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.217" (5.50mm)