CGA9M4X7T2W684M200KA
DigiKey Part Number
445-13161-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13161-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13161-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA9M4X7T2W684M200KA
Description
CAP CER 0.68UF 450V X7T 2220
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
CGA9M4X7T2W684M200KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)