CGA6P4NP02J333J250AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA6P4NP02J333J250AA |
Description | CAP CER 0.033UF 630V NP0 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.033 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA6P4NP02J333J250AA Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |