CGA5L4C0G2J103J160AA
DigiKey Part Number
445-9083-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9083-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9083-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L4C0G2J103J160AA
Description
CAP CER 10000PF 630V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L4C0G2J103J160AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)