CGA5L3X7R2E473K160AA
DigiKey Part Number
445-5849-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5849-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5849-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5L3X7R2E473K160AA
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGA5L3X7R2E473K160AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)