CGA4J3X8R2A683M125AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.068 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
CGA4J3X8R2A683M125AE
DigiKey Part Number
CGA4J3X8R2A683M125AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J3X8R2A683M125AE
Description
CAP CER 0.068UF 100V X8R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CGA4J3X8R2A683M125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)