CGA4J3C0G2E392J125AE
DigiKey Part Number
445-175693-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175693-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175693-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J3C0G2E392J125AE
Description
CAP CER 3900PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J3C0G2E392J125AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)