CGA4J1X8L0J106K125AC
DigiKey Part Number
445-175268-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175268-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175268-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J1X8L0J106K125AC
Description
CAP CER X8L 6.3V 10UF 10% 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X8L 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J1X8L0J106K125AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)