CGA3E3X7R1H474K080DE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E3X7R1H474K080DE |
Description | AUTOMOTIVE GRADE SOFT TERM,0603, |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination, High Temperature |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |