CGA3E2X8R1E104K080AA
DigiKey Part Number
445-5885-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5885-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5885-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X8R1E104K080AA
Description
CAP CER 0.1UF 25V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X8R1E104K080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)