CGA3E2X7R2A223M080AE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 7,898
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Knowles Syfer
KEMET
0.022 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CGA3E2X7R2A223M080AE
DigiKey Part Number
CGA3E2X7R2A223M080AE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X7R2A223M080AE
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA3E2X7R2A223M080AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)