CGA3E2X7R1H103K080AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E2X7R1H103K080AE |
Description | CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA3E2X7R1H103K080AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |