CGA3E2X7R1C224M080AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E2X7R1C224M080AA |
Description | CAP CER 0.22UF 16V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA3E2X7R1C224M080AA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |