CGA3E2C0G2A080D080AA
DigiKey Part Number
445-12341-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12341-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12341-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2C0G2A080D080AA
Description
CAP CER 8PF 100V C0G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2C0G2A080D080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)