CGA3E2C0G1H470J080AD | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E2C0G1H470J080AD |
Description | CAP CER 47PF 50V 0603 EPOXY |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA3E2C0G1H470J080AD Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Epoxy Mountable |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |