CGA2B3X7R1V153K050BB
DigiKey Part Number
445-12254-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12254-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12254-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B3X7R1V153K050BB
Description
CAP CER 0.015UF 35V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B3X7R1V153K050BB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)