CGA2B2X8R1H221K050BD
DigiKey Part Number
445-8856-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8856-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8856-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA2B2X8R1H221K050BD
Description
CAP CER 220PF 50V X8R 0402 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
CGA2B2X8R1H221K050BD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable, High Temperature
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)