CEU3E2X7R1H473M080AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 10,899
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 35,838
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
0.047 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)