C5750X7T2W684M200KA
DigiKey Part Number
445-13422-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13422-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13422-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7T2W684M200KA
Description
CAP CER 0.68UF 450V X7T 2220
Customer Reference
Detailed Description
0.68 µF ±20% 450V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C5750X7T2W684M200KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)