C5750X7S2A106M230KE
DigiKey Part Number
445-6838-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6838-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6838-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7S2A106M230KE
Description
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C5750X7S2A106M230KE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)