C5750C0G2J104J280KC
DigiKey Part Number
445-13462-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13462-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13462-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750C0G2J104J280KC
Description
CAP CER 0.1UF 630V C0G 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C5750C0G2J104J280KC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.122" (3.10mm)