C4532C0G2J822J160KA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C4532C0G2J822J160KA |
Description | CAP CER 8200PF 630V C0G 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C4532C0G2J822J160KA Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.071" (1.80mm) |