C4532C0G2E683J230KN
DigiKey Part Number
445-15482-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15482-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15482-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532C0G2E683J230KN
Description
CAP CER 0.068UF 250V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.068 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532C0G2E683J230KN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)