C4532C0G2E473J320KA
DigiKey Part Number
445-2359-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2359-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2359-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532C0G2E473J320KA
Description
CAP CER 0.047UF 250V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C4532C0G2E473J320KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.138" (3.50mm)