C3225X8R1C106K250AE
DigiKey Part Number
445-174812-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174812-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174812-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225X8R1C106K250AE
Description
CAP CER 10UF 16V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225X8R1C106K250AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)