C3216X8R1E475K160AC
DigiKey Part Number
445-174828-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174828-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174828-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X8R1E475K160AC
Description
CAP CER 4.7UF 25V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X8R1E475K160AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)