C3216X7S0G476M160AB
DigiKey Part Number
445-8038-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8038-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8038-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216X7S0G476M160AB
Description
CAP CER 47UF 4V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216X7S0G476M160AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)