C2012X7S2A334K125AB
DigiKey Part Number
445-6040-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6040-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6040-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7S2A334K125AB
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7S 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012X7S2A334K125AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)