C2012C0G1V223J060AC
DigiKey Part Number
445-174563-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174563-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174563-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G1V223J060AC
Description
CAP CER 0.022UF 35V NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±5% 35V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G1V223J060AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)