C1608NP02A220J080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 6,028
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 4,903
Datasheet
Direct
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
Upgrade
KYOCERA AVX
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)