C1608NP02A122J080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 72,639
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 2,083
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Murata Electronics
1200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)