C1608C0G1H150G080AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 11,344
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 29,488
Datasheet
Direct
KEMET
Murata Electronics
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Upgrade
15 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)