C1005X8R1H221K050BA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 35,809
Datasheet
Direct
KEMET
Upgrade
KEMET
220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
C1005X8R1H221K050BA
DigiKey Part Number
445-2495-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005X8R1H221K050BA
Description
CAP CER 220PF 50V X8R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1005X8R1H221K050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Temperature
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)