BCL322520RT-220M-D
DigiKey Part Number
445-BCL322520RT-220M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-BCL322520RT-220M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-BCL322520RT-220M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCL322520RT-220M-D
Description
FIXED IND 22UH 1.2A 460 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 460mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
460mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.2A