B82804A0354A110
DigiKey Part Number
495-4454-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-4454-1-ND - Cut Tape (CT)
495-4454-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82804A0354A110
Description
PULSE XFMR 1:1 350UH
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
350µH Gate Drive Pulse Transformer 1:1 Surface Mount
EDA/CAD Models
B82804A0354A110 Models
Category
ET (Volt-Time)
25.8VµS
Manufacturer
TDK
Turns Ratio - Primary:Secondary
1:1
Size / Dimension
0.264" L x 0.240" W (6.70mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Transformer Type
Gate Drive
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance
350µH