B82793C0113N201
DigiKey Part Number
495-5774-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5774-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5774-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82793C0113N201
Description
CMC 11UH 800MA 2LN SURFACE MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 800mA DCR 80mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82793C0113N201 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC
80V
Series
Voltage Rating - AC
42V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.280" L x 0.236" W (7.10mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.189" (4.80mm)
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
800mA